Spor salonuna ayak basmadan kalori ve yağ nasıl yakılır

 Spor salonunda haftanızın saatlerini kaybetmeye zorlanmadıysanız ve fazla kiloları kendi başınıza yakmak istiyorsanız okumanız gereken makale budur.


Spor salonu sana göre değil. İşte bu, gitmeye zorlananlar ve gitmeyenler var. Sen ikinci gruptansın. Bunu anlamak yıllar (ve para) aldı, ama sonunda ışığı gördün: eğer egzersiz yapmak istiyorsan, başka bir yerde olmalı. Dikkatli ol, fena değil. Farklı. En azından aylık maaşınızın bir kısmını spor salonunun beyefendisine vermeyi bırakacağınızı düşünün. En kötü? Kendinizi sallamayı öğrenmeniz gerekecek: kendi koçunuz olacaksınız. "Ama hiçbir fikrim yok! Şimdi ne yapıyorum?" Basit fikir paniğe kapılmanıza neden olsa da endişelenmenize gerek yok. O cehennem terine ayak basmadan (daha sıcak) olman için nihai tekniklere sahibiz. Programlarınıza, hızınıza, ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize uyarlanmış bir plan. Fitness 'Sağlık' konusunda uzmanlaşmış web sitesi, konuyla ilgili çeşitli araştırmaların sonuçlarını bir araya getirdi. Yapmanız gereken on iki şeyi size çok açık bir şekilde ortaya koyuyoruz.

1) Güne egzersizle başlayın

Günlük rutininize başlamadan önce eşofmanınızı giymelisiniz. Pazar günleri yaptığın gibi değil, hayır. Egzersiz yapmak için eşofmanınızı giyin. Ve bunların hepsi kahvaltıdan önce. Evden ayrılmadan önce yapmalısın. "Ve öğleden sonra yapamaz mıyım?" DEĞİL. Sabahları egzersiz yaparsanız, 'British Journal of Nutrition' 2013 tarihli bir araştırmaya göre, bir şeyler yedikten sonra yaptığınızdan% 20'ye kadar daha fazla yağ kaybedebilirsiniz. İşe ara verdiğinizde merdivenlerden çıkabilirsiniz. Yaklaşık on dakika içinde zaten yaklaşık 100 kalori yakmış olacaksınız. Nasıl kalıyorsun

İzlediğiniz için teşekkürler

Sabah sahip olduğunuz az enerjiden yararlanmak istiyorsanız, yoğunluğa dayalı bir antrenmanı tercih etmek en iyisidir. Nasıl? Sıçramalar, ağız kavgası ... seni çabuk terleten her şey. İşin püf noktası: 40 saniye yüksek yoğunluk ve 20 dinlenme. Ve bunu evden çıkmadan yapabilirsiniz, böylece tembelliğiniz egzersiz ekipmanınızı bile giymenize engel oluyorsa, bunu her zaman iç çamaşırınızla veya pijamalarınızla yapabilirsiniz. En iyi kısım? Yarın antrenmanınızı tamamlamanız yalnızca on dakikanızı alacak.

2) Mesai saatleri içinde merdiven çıkın

Evet, tüm kilo verme rejimlerinde bariz olan şey şudur: tefi hareket ettirmek zorundasınız. Otobüsten bir durak önce inin, yerlere yürüyün, alışverişe gitmek için arabaya binmeyin ... Ve hiç kimsenin yapmadığı şeylerin listesi. Evet, dinlendiğiniz bir gün için sorun değil, ama bakalım akıllı olan kim, akşam 9'da, işten çok yorgun olduğunda, egzersiz yapmak için iki durak erken kalkıyor. Ha ha. "Yarın daha iyi" genellikle özürdür. Bu süper eğiticinin püf noktası, bunun yerine, çok daha uygulanabilir ve gerçekçi. Donavanik, işe ara verdiğinizde bundan yararlanmanızı ve oturup kruvasanla kahve içmek yerine kendinizi merdiven çıkmaya adadığınızı öneriyor. Yaklaşık on dakika içinde zaten yaklaşık 100 kalori yakmış olacaksınız. Nasıl kalıyorsun Aşağı yukarı koşarsan çok daha fazla yanarsın ... ama ofise çocuk kokulu gelmek bir plan değil.

3) İki dakika dolu

Egzersiz yapmak için saat kaybı yok. İşin püf noktası kısa sürede çok şey yapmak. Tanınmış antrenör Jordan Metzl, "10 dakikalık yoğun bir egzersiz, tıpkı 20-30 dakikalık orta yoğunluklu egzersiz gibi metabolizmanızı hızlandırır" diyor. Ve bu kadar uzun olması gerekmiyor, çünkü Colorado Üniversitesi'nden yapılan bir araştırmaya göre, 2 buçuk dakikalık yüksek yoğunluklu antrenman (koşma, bisiklete binme) günün geri kalanında hiç yapmadan 200 kalori yakmanıza yardımcı olabilir. başka herhangi bir şey.

4) Geceleri uyuyun ... veya biraz kestirin

Uyku, kilo vermek için önemlidir. Yedi ila sekiz saat uyuduğunuzda, vücudunuz gün içinde stres hormonlarından kurtulmaya daha hazır hale gelir ve metabolizmanız hızlanır. Chicago Üniversitesi'nden yapılan bir araştırma, diyet yapanların sadece 5 1/2 saat uyuduklarında, 8 1/2 saat uyuduklarına göre% 55 daha az yağ kaybettiklerini buldu. Egzersiz yapmak için saat kaybı yok. İşin püf noktası kısa sürede çok şey yapmak. 10 dakikalık yoğun bir antrenman, 20 dakikalık bir antrenmandan daha fazlasını yakar

5) Yürüyüşe çıkın

Bir sürüşün gücünü küçümsemeyin. 'Journal of Physical Activity and Health' dergisindeki bir araştırmaya göre, rahat bir 15 dakika ile aynı anda oturmanıza kıyasla neredeyse üç kat daha fazla kalori yakacaksınız. Ayrıca, istediğiniz zaman yapabileceğiniz bir şeydir. İşten öğle yemeğinden sonra, akşam ...

6) Hızlı Yürümek

Hız, anahtardır. Daha hızlı hareket etmek ve yürümek daha fazla kalori yakacaktır. Ohio Eyalet Üniversitesi'nden 2015 yılında yapılan bir araştırmaya göre, bir süre daha hızlı yürümek, sabit bir hızda yürümekten% 20'ye kadar daha fazla kalori yakacaktır. Bu nedenle, 30 saniye hızlanmaya çalışın ve sonraki 3 dakika boyunca bunun gibi daha rahat yürüyün.

7) Sadece dans et

Partiye gitmek senin için hiç bu kadar karlı olmamıştı. Brighton Üniversitesi'nin (İngiltere) son araştırmalarına göre, dans ettiğiniz bir gecede koşmak, yüzmek veya pedal çevirmekten daha fazla kalori yakabilirsiniz. Bir saat dans etmek 200 ila 600 kalori yakabilir.


8) ayağa kalk

Bir konferansta mısınız? Korkunç bir odada mı bekliyorsun? Canı sıkkın? Peki yap ama ayağa kalk. Mayo Clinic'ten yapılan araştırmalar, dik durmanın bir gün boyunca 350 ekstra kalori yakabileceğini tespit ediyor.

9) Statik egzersizler

Sadece dört dakika içinde toplam 54 kalori yakacaksınız. Evet, doğru okudunuz. Mekik, ağız kavgası ve şınav içeren Tabata rutini ile ilgili. Bunu 20 saniye yapın ve bir on saniye daha dinlenin ve dört dakikayı tamamlayana kadar bu şekilde devam edin. Tüm bunlar, Alabama'daki Auburn Üniversitesi'nde yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır.

10) gülmek

Şehrinize gidip akrabanızla bu kadar çok saat geçirmek şeklindeki Noel planının sizi mutlu etmediğini bilsek de gülmelisiniz. Her neyse. Ve daha mutlu olduğunuz için değil, daha fazla kalori yakacağınız için. Aslında, sadece 10-15 dakikalık bir kahkaha ile toplam 40 kalori kaybedersiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar