Kilo vermek için yaşınıza göre günlük yemeniz gereken kalori miktarı

 Cinsiyet, yaş ve hepsinden önemlisi, her birinin yaşadığı hareketsiz veya aktif yaşam türü, günlük önerilen kalori miktarında büyük bir fark yaratabilir.


Uzmanlar genellikle kilo vermek isteyen kişilere bunu yapmanın en iyi yolunun bir miktar fiziksel egzersiz eşliğinde sağlıklı ve dengeli beslenmek olduğunu tavsiye ediyorlar. Zamanla uzatılması gereken bir süreçtir, çünkü birkaç hafta sonra kaybettiğimiz kiloları geri kazanırsak mucize bir diyetle hızlıca kilo vermeye başlamak faydasızdır. Bununla birlikte, tüm insanlar kilo vermek için kendilerini uzmanların eline bırakmaz. Bunu yapanlar arasında en çok tekrarlanan sorulardan biri, uzun süreli kilo kaybı sağlamak için her gün kaç kalori tüketmeleri gerektiğidir. Aşağı yukarı standart bazı rakamlar olsa da, gerçek şu ki, cinsiyete, yaşa ve yaptığımız spora bağlı.

Kilo vermek söz konusu olduğunda nihai hedef, günlük olarak yediğinizden daha fazla kalori yakmaktır. Bu nedenle, miktar hareketsiz bir kişi için aktif olan başka bir kişi için aynı olamaz. Diyet farklı olmalı ve her bireyin fiziksel aktivitesine ve aynı zamanda cinsiyet ve yaş açısından kişisel koşullarına göre uyarlanmalıdır.

Kilo vermek için kaç kalori alınmalı

Times Now News'daki beslenme uzmanları, kilo vermek için yediğimizden daha fazla kalori tüketmemiz gerektiği konusunda hemfikir. Ama ideal figür nedir? Kilo vermek isteyen kişilere tavsiyelerde bulunmak için, yaşlarına ve günlük olarak yaptıkları spor aktivitesine bağlı olarak kadın ve erkeklere rehberlik edebilecek bir masa oluşturdular.

İzlediğiniz için teşekkürler

Cinsiyet, yaş ve hepsinden önemlisi, her bir kişinin fiziksel aktivitesi, günlük olarak alınabilecek maksimum kalori miktarını gösterir.Bu nedenle, kadınlar için üç yaş grubuna göre farklılık gösterir. 18 ile 30 yaşları arasındaki en genç, hareketsiz ise günde 2.000 kalori tüketmelidir; Sık sık spor yapan aktif insanlar olması durumunda orta düzeyde bir aktiviteye sahip olmaları ve 2.400 kaloriye ulaşmaları durumunda 2.200 kalori. Bu 400 kalori farkı bir kişinin kilo vermesine veya kilo almasına neden olabilir. 31 ila 50 yaş arasındaki orta yaşlı kadınlar için, hareketsiz olanlar için 1.800 kalori, orta derecede aktif olanlar için 2.000 ve aktif olanlar için 2.200'den fazla olmayan kalori alınmasını tavsiye ediyorlar. Ve 51 yaş üstü kadınlar için rakamlar düşüyor: Hareketsiz insanlar için 1.600 kalori, orta derecede aktif insanlar için 1.800 ve aktif insanlar için 2.000 kalori.

Kalori alımına saygı gösterilmesi durumunda, uzmanlar tarafından önerilen maksimum miktar olan her hafta yarım kilo ile bir kilo arasında kaybedebilirsiniz. Fazla kilolu kişilerin sadece iki ayda 5 ila 10 kilo vermesine veya fiziğini kökten değiştirmesi gereken obezite hastaları için 50 kiloya kadar verebilecek bir rakamdır.

Erkeklerde kilo vermek

Kadınlar için fiziksel aktivitelerine ve yaşlarına bağlı olarak önerilen bir kalori miktarı varsa, aynı durum erkekler için de geçerlidir. Bu nedenle, 18 ile 30 yaşları arasındaki en gençlere tavsiye, hareketsiz iseler günde yaklaşık 2.500 kalori, orta derecede egzersiz yapıyorlarsa yaklaşık 2.700 kalori veya aktif insanlar için yaklaşık 3.000 kaloridir.

31-50 yaşları arasındaki bir sonraki yaş grubu, hareketsiz erkekler için günde 2.300 kalori önermektedir; orta derecede fiziksel aktivite yapanlar için yaklaşık 2.500 ve aktif olanlar için yaklaşık 2.900; ve 51 yaşından büyükler için biraz daha az: hareketsiz insanlar için yaklaşık 2.100 kalori, orta derecede aktif insanlar için 2.300 ve düzenli spor yapanlar için yaklaşık 2.600 kalori. Bu rakamlar gösterge niteliğindedir ve aşırıya götürülmeleri gerektiği anlamına gelmez. Her durumda sağlıklı ve dengeli beslenmek ve önerilen tüketime uymak mümkündür. Önemli olan aç kalmamak ve her şeyden önce besin piramidindeki tüm gruplardan besinleri tüketmek ki her türlü besin vücuda ulaşsın. Protein, meyve, sebze, kepekli tahıllar açısından zengin besinler ... kilo vermek istiyorsanız aç kalmanıza gerek yok Düzenli olarak yedikleri kalori miktarını azaltmak zorunda olanlar için en iyi seçenek zengin yiyecekleri seçmektir. yağsız et ve balık, süt ürünleri, baklagiller vb. gibi proteinlerde Ayrıca, sağlıklı ve sağlıklı beslenmek için geleneksel tahıllar yerine tam tahılları tercih etmek ve bol meyve ve sebze tüketmek önemlidir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar