Bu kadının 12 kilo vermek için yemeyi bıraktığı şaşırtıcı yiyecek

 Her türlü diyeti denedikten sonra, sadece üç ayda on kilodan fazla kaybetmeyi başardığı düşük karbonhidratlı bir diyet yemeye karar verdi.


Kilo vermek ve kilo vermek söz konusu olduğunda, her şey gitmez. Pek çok insan mucize diyetleri, kısa sürede çok fazla kilo vermeyi vaat eden kilo verme planlarını tercih ediyor, ancak bunlar genellikle sözde geri tepme etkisine neden oluyor: bu, diyeti izlemeyi bıraktığınızda, siz kaybettiğiniz tüm kiloları ve daha fazlasını geri kazanın. Bu nedenle kilo verme sürecinde bize yol göstermesi için her zaman kendinizi uzmanların eline bırakmanız önerilir. Uzun vadede kilo vermenin en iyi yolu olarak diyet ve egzersiz karışımını tavsiye etme eğilimindedirler, ancak gerçek şu ki, her insan farklıdır ve birisi için iyi olabilecek şeyler başka bir kişi için zararlı olabilir.

Fotoğraf: Leah 112 kilo ağırlığındaydı ve şimdi fantastik bir 72'de (Instagram)

Bu ikiz annenin bir yılda 40 kilo vermenin anahtarları

EC

Hintli bir kadının başına gelen de tam olarak buydu. Adı Julietta John, 30 yaşında ve 1.60 boyunda. 73 kilo ağırlığındaydı, bu onun bedenine göre aşırı bir miktardı, ancak bu obez olduğu anlamına gelmiyor, her zaman fazla kilolu olduğu anlamına geliyordu. Ancak bu durum sağlığını etkilemeye başlayınca buna bir son verip harekete geçmeye karar verdi.

Kilo vermek kolay olmadı

Sorun, kilo vermenin Julietta'nın beklediği kadar kolay olmamasıydı. Çeşitli kilo verme yöntemlerini denedi, ancak diyetini değiştirene ve işe yaradığı düşük karbonhidratlı bir diyet yemeye karar verene kadar değildi. Orada günden güne en sevdiği yiyeceklerden ikisini ortadan kaldırmaya karar verdi: tipik bir mayasız Hint ekmeği olan pirinç ve roti.


İzlediğiniz için teşekkürler

"Kilo kaybı% 95 diyet ve yalnızca% 5 egzersizdir" Julietta, Times of India için "kilo kaybının% 95 diyet ve yalnızca% 5 egzersiz" olduğunu garanti ediyor. Bu yüzden aşırı kilolu olduğu için hakaretler görmeye başladığında, yardım istemek ve sonunda daha iyi yemek yemeye karar verdi. Fazla kilosu sağlığını etkilemişti ve iki diz ameliyatı olmak zorunda kaldı, bu da onun daha fazla kilo almasına neden oldu. Ama tartı, üzerinde normalden beş kilo olan 73 kilo okuduğunda ayağa kalktı. Hayatında aralıklı oruç tutmaya başladı ve yavaş yavaş kilo vermeye başladı. İlk iki ayda, "insanların doğal olarak kilo vermelerine yardımcı olan bir 'Svasthya' topluluğuna katılmadan önce 5 ila 6 kilo verdi.

Onlarla birlikte, yumurta, sebze ve çok çeşitli yiyeceklere odaklanarak diyetinden pirinç ve roti ekmeğini çıkarması sayesinde bir ayda 5 kilo daha verdi. Aynı zamanda spor yapmaya başladı: önce dans dersleri, sonra ağırlıklarla. Ve hapishanede spor salonuna gidememesine rağmen, kendisini evde antrenman yapmaya ve etrafta koşmaya adadı.

Denge diyeti

Kilo verme döneminde normal bir günde yaptığı diyet, sote sebzeli 2 yumurtalı omlet kahvaltısı ile başladı. Öğle yemeğinde sebze eşliğinde ızgara tavuk veya balık seçtim ve öğün aralarında yemek için kuru meyve, lor, chia ve ayçekirdeği seçtim. Ve aralıklı oruç tuttuğu için akşam yemeğini atladı.

Julietta, bu hayatı değiştirdiğinden beri nadiren sağlıksız yiyecekler yediğini kabul ediyor. Ancak gerçek şu ki, bu süreçte hiçbir zaman kalori saymak zorunda kalmadı, bu yüzden her zamanki diyetine sorunsuz bir şekilde dönebildi. Şimdi, sebzeli, lorlu ve doğal çilekli smoothie'li kızarmış tavuk için ölüyor, ancak yine de düşük karbonhidrat yemeye dikkat ediyor. Bu kadın, "günde sadece 30 dakika egzersize ihtiyacımız olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır" diyor, bu yüzden kesinlikle gerekenden daha fazla zaman ayırmıyor. Elbette kilo vermek için kendi hilesini kullanıyor, yani kahvaltıdan bir saat sonra spor yapmak, sabah ilk iş olarak yediklerini kaybetmesine yardımcı olacak şekilde. Her zaman kahvaltıdan bir saat sonra spor yapıyor Julietta artık spora çok önem veriyor ve "sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmesine" yardımcı olan bu sektörde çalışmaya karar verdi. Bu sürece başladığında, aklında bir hedef vardı ve "bunu başarmaya kararlıydı". Ve ilk başta bunu başarması zor olsa da, günde neredeyse 200 gram kaybedip amacına ulaştığı bir zaman geldi. Şimdi, fiziği için bir daha asla kötü hissetmeyecek çok daha mutlu bir kadın.

Yorum Gönder

0 Yorumlar